Įmonės kontrolės grąžinimas tikriesiems savininkams po bandymo perimti įmonės valdymą ir akcijas.

Deja ne taip retai pasitaiko teisinės situacijos, kai pasinaudodami teisės spragomis išradingi ir labai nesąžiningi subjektai  bando perimti ir perima įmonės valdymą. Mes atstovavome klientą – įmonę, kurios turto vertė yra daugiau nei 8 500 000 eur. Įmonė nuolat buvo puolama finansinėmis machinacijomis pagarsėjusių asmenų, neperduodant įmonės dokumentacijos,  išradingai klastojant dokumentus buvo bandoma prisiteisti neegzistuojančias milijonines skolas, iškelti bankroto bylą ir pan. Įmonę pavyko išsaugoti, bankroto byla nebuvo iškelta. Viso buvo pradėta ir vyksta 17 civilinių ir 5 baudžiamosios bylos.

Šio projekto kulminacija buvo bandymas perimti įmonės akcijas ir valdymą. Pasitelkiant asmenis, kurie neturi ir neturėjo jokio turto, todėl nebijo jokios baudžiamosios atsakomybės, buvo bandoma perimti įmonės akcijas ir valdymą. Situaciją apsunkino tai, kad bandantys perimti verslą asmenys buvo konsultuojami patyrusių advokatų, puikiai žinančių Lietuvos teisinės sistemos spragas. Deja Lietuvos teisės sistema yra paremta principu, kad nusikaltėlių, įžūliai klastojančių dokumentus, būti neturėtų, todėl susidūrus su akiplėšišku klastojimu, Valstybės įmonės Registrų centras buvo bejėgis užkirsti kelią nusikalstamam įmonės užvaldymui. Nors Valstybės įmonės Registrų centras specialistai šiam reiškiniui net gi terminą yra sugalvoję – „Įmonės vagystė“, tačiau akcijų užvaldymą ir vadovo pakeitimą vis viena registravo ir taip formaliai patvirtino įmonės vagystę.

Visa ši situacija baigėsi gerai – įmonės valdymas ir akcijos buvo grąžintos tikriesiems savininkams, nes prieš nestandartiškai veikusius įmonės užpuolikus taip pat buvo imtasi operatyvių ir nestandartinių veiksmų, kas leido itin operatyviai grąžinti ir įmonės akcijas ir įmonės valdymą, o įmonės vagystę bandžiusiems įvykdyti asmenimis iškeltos baudžiamosios bylos.

Kiti projektai